O zbyt późnych spostrzeżeniach

Wagon restauracyjny odkryliśmy zupełnym przypadkiem dopiero ostatniego dnia przed Irkuckiem. Nie mogliśmy uwierzyć, że tyle godzin spędzaliśmy wyłącznie w naszej sypialnianej wnęce, dojadając rybne konserwy z Moskwy i wspominając ciepłe kotlety z pierwszego dnia podróży, kiedy kilkanaście metrów dalej nasi współpasażerowie zażerali się niemal na śmierć. W zasadzie było do przewidzenia, że w takim pociągu musi być wagon restauracyjny, nam jednak przez długi czas ta myśl w ogóle nie przyszła do głowy. W wagonie restauracyjnym zagadał nas Rosjanin z Irkucka, który siedział samotnie popijając sążnistą porcję wódki. Powiedział nam, że jego syn jest taksówkarzem w Irkucku i zaproponował, że zawiezie nas gdzie tylko będziemy chcieli. Nabraliśmy jednak wątpliwości i stwierdziliśmy, że jeszcze się zastanowimy w przedziale. Rosjanin jednak nie dał za wygraną i stwierdził, że będzie nam towarzyszył w rozmyślaniach. Po drodze do przedziału zagadywał wszystkich, w efekcie spędził z nami tylko kilka minut, po czym urażony, że nie chcemy skorzystać z jego oferty, wrócił do swojego przedziału. W międzyczasie, miejsce grupki handlarzy zajęła Masha, młoda dziewczyna z Krasnojarska, podróżująca samotnie do pracy w Irkucku.

010203

Ostatniej nocy transsyberyjski rozkład jazdy całkowicie legł w gruzach. W efekcie do celu dotarliśmy z ponad godzinnym opóźnieniem. Biorąc pod uwagę pokonany dystans ponad 5800 kilometrów i tak należy jednak głęboko chylić czoła przed rosyjską koleją.

Pierwszy etap podróży koleją transsyberyjską mamy już za sobą. To jednak dopiero połowa czasu, który mieliśmy spędzić w pociągu. Na jeden dzień wysiadamy w Irkucku, a potem – ruszamy do Ułan Bator.

Czytaj dalej: Bajkowy Bajkał

 

Komentarze  

 
0 #2 Michał, blog 2012-06-01 05:09
zostawiła nam e-mail, mieliśmy jej podesłać zdjęcie, ale nie nikt nie potrafił rozszyfrować jej pisma :) tak więc mamy jedynie adres e-mail, który nie działa...
Cytować
 
 
0 #1 Radek 2012-05-31 18:34
Macie namiary na Mashę bo się zakochałem :)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

50.jpg
Forum podróżnicze